* *
Danes je 20 avg 2019, 04:58

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 18 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Nakup v ZDA
OdgovorObjavljeno: 30 nov 2004, 07:17 
Odsoten
Pristopni član

Kraj: Kranj
Premišljujem o nakupu objektiva Canon 70-200 f/4, preko interneta. Cena v ZDA (BH Photo, Adorama) je ca. 40% nižja, kot tu v SLO (in tudi Evropi: AC Photo, Technik Direkt,...). Res je, da plačam še 20% DDV, poštnino, ne vem pa koliko je carine.

Ima mogoče kdo kakšne izkušnje s tem?
Carina %?

Prosim za mnenje in nasvet.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 nov 2004, 08:14 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Mislim da 7%. Ampak jaz tega ne bi počel, prvič ne veš, kaj boš dobil, drugič pa kakorkoli je zapakiran, poštarjem/hitri pošti ne verjamem, da bodo kljub nalepkam Steklo/Lomljivo lepo ravnali s paketom.

A.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 nov 2004, 09:45 
Odsoten
Pristopni član

Carina je 6,7%
DDV 20%
stroški pošiljanja (priporočam FedEX, DHL ali kaj podobnega) cca 50 USD

Carini se VSE vrednost objektiva+POŠTNINA :evil: smo še vedno na balkanu...

Seštej vse to in dodaj potem še stroške carinskega postopka cca 2.000 SIT

Na koncu seveda upoštevaj to, da v primeru reklamacije boš moral pošiljat zadevo nazaj čez lužo kar pa spet traja in stane. Osebno raje plačam nekaj cekinov več pa imam vsaj EU garancijo ki jo lahko uveljavljam tudi pri nas.

Kar se tiče oznak lomljivo pri DHLu preverjeno deluje. Ko sem dobil objektiv iz Nizozemske je bila škatlica povsem neobtolčena. Pri naši vrli pošti pa je prišlo kot da bi se slon sprehajal po paketu ne glede na to da je bil napis lomljivo gor.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 nov 2004, 09:55 
Odsoten
pro

Kraj: Malo tu, malo tam
Pri BH imas tako ali tako samo eno opcijo... UPS. Posiljanje pride okoli $130 in stvar je vsaj zame vedno prisla v enem kosu. Konec koncev BH zivi od tega, tako da vedo kako stvar zapakirat.
Glede carine je pa tako.... najprej placas carino na izdelek + postnina. Potem na koncu placas se DDV na izdelek + postnina + carina. Tako dolocene stvari ne pridejo vec toliko cenejse kot izgledajo na prvi pogled. Po eni strani se strinjam, da raje placam par tolarjev vec in imam eu garancijo, samo vse ima pa svoje meje in ravno 50% vec (kar pri recimo $5000 znese kar nekaj denarja) pa ponavadi tudi ne mislim placevat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 nov 2004, 11:37 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: na relaciji med Dovjem, Ljubljano in Pekingom
ko smo ze pri oznaki lomljivo... na potovanju po juzni ameriki se dobil za darilo eno malo vecjo in tezjo zadevico (in lomljivo), ki sem jo raje po posti poslal v Slovenijo (seveda dobro zasciteno). Oznacil sem previdno ravnanje in najpocasnejso dobavo (so rekli pol leta, pac gorenjc ni hotu vec placat). Pride v Slovenijo po treh tednih, mene se vedno ni doma... In na posti... v prico moje mame pade usluzbenki paket NA TLA (to se je zgodilo se na drugi strani okenca)... Seveda se takoj zaslisi krsk in seveda se je zadeva razbila (na sreco pa ni bila veliko vredna). Mimogrede, embalaza je bila popolnoma neposkodovana - ok, vidne so bile posledice odpiranja na carini, ni bilo nobenih drugih sledi, da je paket prepotoval pol sveta. Na sreco mi jo je potem zlepila znanka, ki restavrira v muzeju... Ce bi bil pa objektiv, potem pa ne vem, kako bi le ta reagiral na "lepilo"...

Torej... problem je v temu, ker lahko vedno paket (kljub temu da je lomljivo), kaksnemu nepozornemu postarju ali usluzbencu na posti pade na tla... in neglede na to koliko placas... Zdej ne vem kako je z zavarovanjem, npr. zaradi poskodb, ki so nastale po krivdi poste...

Razen te prigode, pa imam dobre izkusnje s postami in DHL... so tudi ze veliko vredne stvari (lomljive) prisle neposkodovane... Zal pa je vmes vedno cloveski faktor, kar pomeni, da lahko pride do napak... Mogoce sem bil zgornji prigodi sam kriv, saj sem poslal po obicajni posti (z vsemi ustreznimi oznakami) in ne hitri... samo kaj morem, ne bom placeval za postnino 3x vec, kot pa je bil vreden predmet...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 dec 2004, 09:41 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Kraj: Koper
take poskodbe placa UPS. brez skrbi.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 dec 2004, 10:14 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Ah, težko je biti pameten ...

A.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 dec 2004, 17:48 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: 666
Pri B&H sem kupil omenjeni objektiv,z vsemi stroški(carina,ddv,poštnina)
me je prišlo okol 130 K :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 dec 2004, 21:22 
Odsoten
Pristopni član

Glej jaz sem kupil aparat v ZDA sam mi ga je prinesel dol kolega ki tam dela preko pošte pa jaz nebi šel.Sem enkrat prej ko še ni bilo EU eno stvar naročil iz Avstrije PA SO MI NA CARINI RAČUNALI CARINO CELO NA STROŠKE POŠILJANJA (POŠTNINO) !!!

A jih ni za :badboy:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 dec 2004, 09:27 
Odsoten

Kraj: Ljubljana
Glede obračunavanja pošiljk iz ZDA smo že govorili. Po pogovoru z nekaterimi člani foruma smo prišli do zaključka, da ni vsakem primeru nakup iz ZDA (govorim o nakupu preko interneta) boljši, kajti dajatve se močno približajo ceni, ki jo lahko dosežeš v Sloveniji. Seveda, da ne omenjam garancije.

Moj zaključek je, da se iz ZDA splača privleči robo le osebno in to na "nelegalen" način, kar za večino ni sprejemljivo.

Vendar je to pač izbira posameznikov.

Mislim, da če bi bila to izbira množic, bi se tudi pri nas pobrigali za uskladitev cen.

Zaključek je, izbira je vaša.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 dec 2004, 16:12 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
Za 640 EUR + PTT, ce pa posiljajo v Slovenijo pa sam preveri, se ne splaca z nasimi cariniki ukvarjat:
https://ssl.kundenserver.de/s84957388.e ... 441%253D29

A si pogledal na ebay.de? Tam se tut vcasih kaj zanimivega najde...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 dec 2004, 17:12 
Odsoten
Pristopni član

Kraj: Kranj
Hvala za nasvete. Sem mal premislil in prespal zadevo. Bom k'r v SLO kupu, ker bi rad mel našo garancijo. Sem gledal na internetu kakšni vse problemi se lahko pojavijo (backfocus...) pa ne bi rad dajal potem nekaj 10k za (sicer malo verjetna) popravila. Miren spanec je tud nekaj vreden.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 dec 2004, 20:16 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Canon ima pri pooblaščenih trgovcih garancijo, ki velja po vsem svetu. Če torej kupite opremo pri BHphotovideo in ima ta oznako USA in ne Imported, potem lahko garancijo uveljavljate tudi v Albaniji.

Še vedno je pa skorajda boljša alternativa kupovanje v EU.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 dec 2004, 20:46 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

Kraj: Kamnik
Če se ne motim, je uveljavljanje garancije pogojeno z vso dokumentacijo, da gre za legalno uvožen izdelek (torej carina, ddv).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 dec 2004, 22:25 
Odsoten
pro

Kraj: Malo tu, malo tam
Karusel malo se motis. Canon ima dve garancije... ena je USA, Canada & Mexico, druga pa International. Kje pa kaksna velja pa je najbrz jasno.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 18 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: