* *
Danes je 16 okt 2019, 08:03

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 186 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 nov 2004, 17:00 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Pogledal test objektivov 200mm. Me čudi, da je bilo zraven toliko poznavalcev tehnike in narejenih toliko napak. Saj je tu samo test centra, pri samo eni goriščnici. To so le zoom objektivi in primerjati jih je treba iz različnih razdalj.

Manjka predvsem test roba slike. Tam se opazi veliko večja razlika med njimi.

Priporočam pa, da se izbriše fotke od Oly objektiva, ker so neobjektivne zaradi napake testerjev in mečejo slabo luč tako na kamero, objektiv in tistega, ki je vse skupaj fotografiral. Ni v ponos ne Olympusu ne uvozniku, ne stranem ki so objavile test in konec koncev testerjem za tak rezultat.

Matjaž

Pele, ker mislim, da si kar s svojim E-1 slikal. No zdaj se lahko spomniš nazaj, ko sem ti dejal ob nakupu E-1 da fotografiranje s + ostrino ne bo obrodilo sadov. Očitno se moraš v vse prepričati sam. Zdaj pa imaš! Razen, če ti je canonaši niso zakuhali! :lol:

In naj tole deluje kot močno pozitivna kritika, da bo drugič bolje. Borlaka bom pa [pele-olki] , ker je bil zraven in ravno on bi moral biti tisti, ki jim pove kakšno o preizkusu. In seveda :pissed: kritika vsem E-1 sodelujočim, da ste objavo dopustili.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 nov 2004, 17:11 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Kraj: 666
Hehe 1 : 0 za rdeče

:satan:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 nov 2004, 17:38 
Odsoten
Pristopni član

matjaz je napisal/-a:
Priporočam pa, da se izbriše fotke od Oly objektiva, ker so neobjektivne zaradi napake testerjev in mečejo slabo luč tako na kamero, objektiv in tistega, ki je vse skupaj fotografiral. Ni v ponos ne Olympusu ne uvozniku, ne stranem ki so objavile test in konec koncev testerjem za tak rezultat.

Matjaž

Pele, ker mislim, da si kar s svojim E-1 slikal. No zdaj se lahko spomniš nazaj, ko sem ti dejal ob nakupu E-1 da fotografiranje s + ostrino ne bo obrodilo sadov. Očitno se moraš v vse prepričati sam. Zdaj pa imaš! Razen, če ti je canonaši niso zakuhali! :lol:

In naj tole deluje kot močno pozitivna kritika, da bo drugič bolje. Borlaka bom pa [pele-olki] , ker ravno on bi moral biti tisti, ki pove kakšno o preizkusu. In seveda :pissed: kritika vsem E-1 sodelujočim, da ste objavo dopustili.

Še kako se pridružeujem! Sam nisem strokovnjak za fotografijo in več kot dvom v načrtovanje testov nisem upal izrazit. Se mi je pa zdelo škoda za Olympusa...in sem to povedal tudi že na slo-foto forumu.... Vendar so test in zagnanost ob izvedbi tako hvalili in ploskali :? , da sploh nisem upal kaj več pokritizirat. Bolje bi verjetno bilo brez testa kot tak test. Predvsem Oly mislim. Ahh pa sem le izdavil.. Pa brez zamere.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 nov 2004, 18:21 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Kar vlecte me za ušesa, bom postal tak, kot slonček Jumbo. Moj prispevek k preizkusu je bil le Sigma 70-200mm in dobra volja, da sem prišel tja. Pa zabavno je bilo, sem se po dolgem času zopet v živalcu sprehajal in gledal mačke, takšne in drugačne.

A.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 nov 2004, 19:43 
Odsoten
Padel v boju

Kraj: Grosuplje
Kaj naj rečem. Se bomo naslednjič bolj potrudili.

Lp
Sandi

p.s Lahko je biti po končanem testu "pameten" ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 nov 2004, 19:59 
Odsoten
Padel v boju

Kraj: Ljubljana - Domžale
Citiram:
In seveda kritika vsem E-1 sodelujočim, da ste objavo dopustili.

no kolikor vem je bil en sam E-1 tam :wink: tko da bi o ostalih sodelujočih E-1 težko govorili... :wink:

Za mizo na sliki sem bil pa jaz pri ZELENIH ...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 nov 2004, 20:57 
Odsoten
Marsal

kurty je napisal/-a:
Citiram:
In seveda kritika vsem E-1 sodelujočim, da ste objavo dopustili.

no kolikor vem je bil en sam E-1 tam :wink: tko da bi o ostalih sodelujočih E-1 težko govorili... :wink:
Za mizo na sliki sem bil pa jaz pri ZELENIH ...

Slike dokaze hranijo. :lol: Text govori o silni ekipi. :lol: In neomenjeni se kar sami oglašate. :lol:
Zdaj pa vsi :go: in Pele je edini :badboy: . Glede na to, da je tisti, ki si upa nekaj naredit in še golobrad, bi ga lahko bolj izkušeni usmerili. Ne da mu jaz zdaj na pp nauke dajem kako in kaj naj dela v bodoče.

No, saj ni tako hudo. Redko pregledam druge teste. Vendar ker ste se že toliko razpisali o temi 200mm, sem pa pogledal. In raje povem, kako in kaj, kot da sem tiho. Mislim, da bo moj zapis Peleju več koristil kot 100 hval. Tudi meni jih kdo kaj napoje. Pa sem mu hvaležen, če misli pozitivno. Saj gremo le tako naprej.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 nov 2004, 21:25 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

Kraj: Kamnik
ja malo morgen :twisted: ... pa kwa še.... :roll: tebe se nč ne prime :lol:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 nov 2004, 21:29 
Odsoten
Marsal

Bine je napisal/-a:
ja malo morgen :twisted: ... pa kwa še.... :roll: tebe se nč ne prime :lol:

Pri meni je narobe svet. Peletu je 100 =D= , samo jaz sem malo zajamral.

Mene pa vseskozi 100 :director: :badboy: :pissed: , sem pa tja pa kdo pohvali.

Kak se me naj kaj prime!

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 nov 2004, 21:39 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

Kraj: Kamnik
dobr si se zmazu..:super: ... sicer se bi pa ploskajoči morali zamisliti :roll: ker Pele se je zagotovo nekaj naučil iz tega... zgolj aplavzarji pa bolj malo 8)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 nov 2004, 21:53 
Odsoten
Padel v boju

Kraj: Grosuplje
Ja res je. Sem že pozabil na tistih 100 aplavzov. Bomo videli, kaj bo gospoda rekel naslednjič, ko bom omenjeno vse opošteval. :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 nov 2004, 21:54 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor / U-117
matjaz je napisal/-a:
No zdaj se lahko spomniš nazaj, ko sem ti dejal ob nakupu E-1 da fotografiranje s + ostrino ne bo obrodilo sadov.

Malo preveč posplošeno, a ne? Meni tako ostrina kot kontrast v plus zelo prav prideta. Aparat, ki bi za vsako fotko zahteval še naknadno obdelavo pa bi bil zame neuporaben.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 nov 2004, 22:18 
Odsoten
Marsal

MH0 je napisal/-a:
matjaz je napisal/-a:
No zdaj se lahko spomniš nazaj, ko sem ti dejal ob nakupu E-1 da fotografiranje s + ostrino ne bo obrodilo sadov.

Malo preveč posplošeno, a ne? Meni tako ostrina kot kontrast v plus zelo prav prideta. Aparat, ki bi za vsako fotko zahteval še naknadno obdelavo pa bi bil zame neuporaben.

Res je posplošeno. Ali takrat je tekla debata o +5. Rezultat je viden. Takrat sem svetoval, če je že treba ostriti, je bolje fotografirati v RAW in v programu obdelati. Zapisal pa sem tole o +5 zopet pri test opreme! In ni test objektiva, če ti programsko šariš pri nastavitvah.

Pa kakor koli komu paše. Samo so algoritmi za kontrast in ostrino v kameri slabši kot v PS. Kaj šele v C-1.

Matjaž

Seveda MH0, če znaš premikaj, ker boš tako hitreje do končnega rezultata prišel. Tudi meni ni do RAW in obdelave. Pač stvar okusa. Vendar za najboljši rezultat mora vsaka slika še čez obdelavo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 nov 2004, 22:23 
Odsoten
Padel v boju

Kraj: Ljubljana - Domžale
Citiram:
Slike dokaze hranijo. Text govori o silni ekipi. In neomenjeni se kar sami oglašate.

Jaz sem se s fanti srečal in spil pivo v njihovi družbi in odšel dalje po svojih opravkih :kelnarca: tko da slika bolj malo pove a ne??? ... v njihovo delo se pa nisem vmešaval.

Je pa res: Biti brihten iz fotelja in teorijo trobit je pač eno....fotkat in v praksi pokazat svoje znanje pa nekaj povsem drugega... :wink:

Nagradno vprašanje za eno pivo:
Zakaj največja fotografska gobcala, teoretiki in testerji naredijo tako malo ali nič dobrih fotografij?

Odgovore pa raje kar na PM :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 nov 2004, 22:26 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Sem tudi jaz naredil primerjavo štirih objektivov!
Sigma 105 ex macro
sigma 135-400
tokina 24-200
kit 18-70
Izreze sem nalepil na eno podlago, ki je sedaj velika 2500x2500!
Slikal sem s pomočjo stojala, da sem dobil enake izreze (vsaj približno) sem se pomikal naprej in nazaj!
Časi so bili 1/500+ fleš!
Rezultati bi pa marsikoga presenetili!!
Sem jo prilepil na ta link:
http://www.mobisux.com/album/showphoto. ... =1&thecat=

Kliknite na sliko in prosim za kak komentar!
Kateri objektiv je kje, piše čisto na desni!
L.P.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 186 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 5 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: