* *
Danes je 15 dec 2019, 14:44

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Na kaj paziti pri nakupu rabljenega objektiva?
OdgovorObjavljeno: 24 maj 2004, 19:44 
Odsoten
vstopil v forum

Ojla, res bi rabil, kaj vse bi vi preverjali, če bi se vseeno odločili za nakup rabljenega objektiva. Recimo kakšnega 70-200 2.8. Saj kupci ponavadi trdijo, da je vse ok pa tko...
Tole bi mi zelo pomagalo, ker tovrstnih izkušenj nimam. Itak bi zahteval, da ga sprobam na svojem fotiču, ampak kaj več od ostrenja in morebitnega škripanja pa ne bi videl (slišal), pa še slike bi moral na pc-ju preverit, če so ok...

Kaj bi še lahko preveril?

Tnx!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 maj 2004, 20:10 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

Kraj: Švarcenberg ali fojba.
Hm,

bo treba Matjaža vprašati glede srednje življenske dobe obratovanja objektivov. Za Canon se lahko prebere, da je en šibek člen lahko USM (pravojo da kar pogosto crkuje). Natančnih podatkov pa nimam. Morda pa bo Primož (Ogabe) kaj več vedel?

lp,
Alex

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 maj 2004, 21:19 
Odsoten
pro

Kraj: Malo tu, malo tam
Za zacetek.... do pred kratkim je bil objektiv 70-200/2.8 namenjen tocno dolocenim osebkom... tistim, ki so z njim sluzili. To pomeni, da je vecina teh delal z njim, da povem bolj na grdo... ko svinja z mehom. To pomeni, da se nobeden od takih objektivov ne prodaja v super lepem stanju. Stvari so trpezne in zares narejene za lupanje ampak vseeno. Pa ne mislim, da vsi mecejo objektive naokoli, samo moras racunat, da imas cez ramo obesena dva fotoaparata in teces na drug konec igrisca/proge/dvorane. Stvar se ti malce buta sem ter tja pa si lahko previden kolikor hoces. To pomeni, da je polovica teh objektivov zares skoraj srebrna (ker je barva ze odpadla) druga polovica pa vsaj delno pobutana.
Sigurno stvar se vedno deluje, vprasanje pa je ce zelis to kupiti za par $ manj kot bi dobil novega.
Pro fotoaparatov in objektivov (in 70-200/2.8 je pro objektiv) jaz osebno ne kupujem rabljenih (pa ceprav me kaksen 1d za $1500 krepko mika). Na zalost pac vem kako se s tem dela. Moj nasvet je, da se splaca dati malo vec pa dobis tisto kar zares placas. Pri rabljenih pa lahko za malo denarja (se vedno ne $200 ampak recimo $800) dobis sicer malce obutan ampak vseeno 100% delujoc objektiv, ki ti bo sluzil se 20 let, lahko pa dobis skoraj "nov" objektiv, ki ti bo crknil cez tri dni... ker ti je prodajalec pozabil povedati, da mu je ravno pred tem padel v vodo. Ja pa brez garancije itd. :)
Ampak to je samo moje osebno priporocilo, na koncu pa se bos odlocil sam... kakorkoli se ze bos :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 maj 2004, 23:04 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Kraj: 666
Ko ga gres kupit se zmeniš pred foto servisom pa ti ga brezplačno testirajo preden ga kupiš :lol:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 maj 2004, 09:09 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Bo Ogabejev nasvet zelo dobrodošel. Pri nakupu objektiva je res bolj loterija. Če ni udarjen, popraskan, nasploh pa je bajonetni nastavek brez večjih odrgnin, zna biti v dobrem stanju.
Vemo pa, da ima lahko novi objektiv napako v fokusu, motorju za ostrenje, lahko zaslonka včasih zašteka itd.

Torej kot vsak nakup je lahko "maček v žaklju". Eni imajo srečo, spet drugi se tepejo po glavi.

Pogumno v nakup! Veliko ti pove lastnik sam. Nasploh pa malo preglej še ostalo njegovo opremo, v kakšnem stanju je.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 maj 2004, 11:58 
Odsoten
Borec za FILM
Uporabniški avatar

Kraj: Deutchland
Ce nima notranjega ostrenja je dobro preverit se to pa kr na AF z roko jas sem ze naletel na objektive pri katerih se je kr sukal obroc hehe pa kao nic ni blo narobe z njimi pol MF preverit sem ze tud videl varjante ko je obroc skripal ker je pac kao blo nekaj not prah al kamencek,vse ostalo pa je klasika da kaj ne skriple da ni praha med samimi lecami da niso lece kje premaknjene dobro je tud en al pa dva filma skoz spustit razvit in pogledat kak se obnasa ce se gre za digija je malo lazje in hitreje malo ga pretrest da ni slucajno kaj noter.Tak vsaj jaz nardim se pa izogibam nakupu starih razn ce ne gre za kako specialno varjanto.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 maj 2004, 14:21 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

ja ko sm jst rabljene MF kupoval, sem najbolj pazil na to, da lepo teče obroček za ročno ostrenje, da v notranjosti objektiva ni kakšnih smeti, da je navoj za filter nepoškodovan... Take stvari veliko povejo kako je prejšnji lastnik delal z opremo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 maj 2004, 14:56 
Odsoten
Smetar leta 2006
Uporabniški avatar

Meni se zdi najbolj važno,kar je povedal Matjaž:veliko ti pove lastnik,poglej njegovo opremo...velja tudi za nakupe drugih tehničnih predmetov. :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 maj 2004, 07:36 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Murska Sobota
Sam sem pa prodajal rabljen objektiv (Tamrona 28-200) in to preko Salamonovega oglasnika. Pa en pokliče pa se zmeniva za prevzem. In pride ta možakar in en 'stučko'. Pa ga je lepo potipal, pa namontiral na moj aparat in preveril delovanje in je vse štimalo. Cena je bila ugodna (1/2), objektiv skoraj nov (1 leto) in je v roku par minut zamenjal lastnika. Sem pa priložil vse: škatlo, navodila, račun.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: