|
Članek s strani E-Fotografija.com DSLR kamere
KLIK na sliko / Možnost prenosa slike:
Fotografirano v WIDE2 načinu. Kljub močni svetlobi in veliko temne površine se je nekaj zapisa še obdržalo. Foto: Gregor Hočevar
Osvetljeno s pomočjo bliskavice na kameri. Foto: Gregor Hočevar
Oblačno in deloma deževno vreme. Svetloba je močno difuzna. V kapuci in narami jakne se opazi moire efekt. Foto: Gregor Hočevar
Za konec Kako sem začel uvod? … in prišla je všečnost zasičenih barv Fuji filmov. Oziroma, "ko pa je Fuji dal na trg film Velvia z občutljivostjo 50ISO, s tem povezanim drobnim zrnom in odlično ostrino, pa je večina pokrajinskih fotografov in nato gledalcev projekcij onemela." Danes fotograf ob pogledu na kakovost slike iz DSLR kamer Fujifilm sicer ne onemi. Vendar pa so s kamero S3pro pokazali, da se da narediti iz kamere končni zapis v JPEG kakovosti, ki za nekatere motive vsaj iz pogleda tonskega zapisa že meji na popolnost.
In za konec še malo dodatne vzpodbude proizvajalcu. Zanima me, kot v tistem času lastnika kamere AE-1! Še veste foto inženirji pri Fuji, kakšen napredek ste pokazali v tistem času z lastno kamero Fujica AZ-1. Tudi v digitalni tehniki si želim, da bi bili tako inovativni in napredni v pogledu ohišij za foto kamero.
(Kameri je bil dodan samo osnovni program za konvertiranje RAW datotek. Vendar z njim ne moremo narediti večjih korektur. Zato fotografij iz RAW zapisa niti ne prikazujem. V naslednjih dneh dobim še RAW konverter program HS-V2, ki ga je treba dodatno dokupiti. Vendar omogoča zelo veliko najrazličnejših korektur. Verjamem, da se iz RAW datotek, da narediti še več v pogledu kakovosti končne slike. Vendar menim, da je glavna prednost kamere Fujifilm FinePix S3pro prav v tem, da lahko zelo kakovostno zapišemo že direktno v kameri JPEG datoteko.)
© Copyright 2003 by E-Fotografija in Digifot.com |























